Pro nastávající a kojící maminky…

…soutěž a informace o vitamínech VIP MAMI®  

Obvykle na nabídky propagovat výživové doplňky moc nereaguji, ale je pravda, že nejsem zvyklá příliš užívat jakékoliv doplňky stravy nebo vitamíny. Jak jsem se ale během obou těhotenství přesvědčila, tak je to více než žádoucí (padání vlasů, únava, problémy s trávením, žílami apod…žádná sláva). A tyhle vitamíny se mi jako doplněk pestré stravy moc zalíbily. Dostala jsem nabídku vám sem o těchto vitamínech něco napsat a taky mám pro některou z vás připraveno 5 balení těchto vitamínů jako dárek. Pravidla soutěže najdete na mém Instagramu 😉 .

Těhotenství je opravdu velká zátěž pro tělo a co víc, porodem to nekončí. Únava a vyčerpání jsou tématem mnohých maminek ještě dva roky po porodu. Základem pro úspěšné zvládnutí tak náročného (a samozřejmě krásného) období je podle mě psychická a fyzická pohoda. Závidím ženám, které o sebe umí nechat pečovat, ja to moc neumím, takže jsem pak vyčerpaná a trochu vystresovaná vlastně sama kvůli sobě, repsektive kvůli nárokům, které na sebe kladu. Chci fungovat v domácnosti plně za jakýchkoliv okolností, chci běhat, jezdit na hory, chodit na lezení,  zvládat výlety, vařit, pracovat, psát blog, vypadat dobře a nestát se mamkou, která svůj život 100% věnuje péči o děti, protože jak jsem si u Juli potvrdila, je tenhle způsob soužítí to nejlepší, co můžu pro sebe, svoje děti a svého muže udělat… Každý je jiný a musí si najít svou cestu, moje je právě tato. Byla bych ráda, kdyby si každá maminka našla tempo a styl soužití a komunikace s dětmi tak, aby jí to bylo co možná nejpříjemnější a v souladu s její přirozenou povahou. Netřeba se do ničeho nutit a zároveň se o nic obírat. Zlaté pravidlo zní: „Když je spokojená maminka, jsou spokojené děti. A spokojené děti jsou denní dávkou energie zpět k mamince a taky tátovi“. Tomu já prostě věřím. Nesuďte, prosím, kohokoliv, kdo není v souladu s vaším přesvědčením. Každý ví, jak moc je nepříjemné, když se právě toto děje vám.

Ať je to tak či onak, energie prostě občas dojede. O to důležitější je v tomto období dostatek spánku, pohyb a hlavně pestrá strava bohatá na vitamíny a minerály. Nezapomínejte si trochu v těhotenství dopřát. A tím „dopřát“ nemyslím ani tak čokoládu a zmrzku, ale především kvalitní suroviny s apelem na čerstvost. Ryby, zelenina, mléčné výrobky, ovoce…to vše vy i vaše miminko potřebuje.

Bohužel naprostá většina z nás je podvyživená a to ve smyslu ne množstevním, ale z potravin jednoduše naše tělo nedokáže získat takové dávky vitamínů a minerálů, které potřebuje. V tak, pro tělo i psychiku, náročném období, jako je těhotenství, je třeba na jejich dostatek opravdu dbát a dopřát si i nějaký ten kvalitní výživový doplněk, kterým je třeba VIP MAMI®.

„Tento doplněk obsahuje unikátní kombinaci vitamínů, minerálů, DHA, EPA, laktobacilů a zázvoru. Další složkou je kyselina listová, která přispívá k normální krvetvorbě, podílí se na dělení buněk a přispívá k růstu zárodečných tkání v těhotenství. Vitamíny C a E potom působí jako antioxidanty. Vitamín D přispívá k normální funkci imunitního systému, zinek podporuje tvorbu DNA a jód napomáhá správné funkci nervového systému.

Je speciální tím, že obsahuje laktobacily, které slouží jako prevence před atopickým ekzémem. V každé tabletě je 5 miliard CFU bakterií Lactobacillus rhamnosus, které jsou mikroenkapsulovány patentovanou technologií Intelicaps. Díky této technologii jsou laktobacily chráněné při průchodu trávicím traktem a je zabezpečeno jejich působení na správném místě, tedy ve střevě. Výhodou mikroenkapsulace laktobacilů je odolnost vůči vyšší teplotě, díky čemuž není přípravek nutné skladovat v lednici

DHA a EPA jsou omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které přispívají k normální funkci srdce a udržení krevního tlaku. DHA navíc přispívá ke správné funkci mozku a zraku miminka. Zázvor potom mírní nevolnosti v průběhu těhotenství.“

Tak hodně štěstí maminky, pevné nervy, dost bylo reklam….příště zase jedu recepty 🙂 .

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *