Pomazánka z červené čočky s kurkumou, římským kmínem, chia a lněným semínkem

Ve čtvrtek jsem připravovala občerstvení na jednu moc příjemnou housewarming party a chtěla jsem připravit klasickou pomazánku z loupané červené čočky. Nějak jsem nechala v čočce moc vody a tak se mi nelíbila ani její konzistence (byla příliš řídká), ani její barva (byla stejná jako barva hummusu, který byl také součástí občerstvení).

P1230842

Tak jsem začala přemýšlet, co z toho a jak napravit. Barva byla celkem jednoduchá. Přidala jsem kurkumu a udělala jsem z ní pomazánku v indickém stylu, ještě s římským kmínem. Potom jsem vytáhla lněná a chia semínka a doufala jsem, že dostatečně nabobtnají tak, aby měla pomazánka tu správnou konzistenci. Povedlo se a nakonec mi chutnala ze všech nejvíc. Proto jsem se rozhodla dát recept na blog, abyste si ji mohli třeba připravit i Vy na party, oslavu nebo jen tak na zdravou večeři.

P1230829

Co je třeba:

150 g uvařené loupané červené čočky

150 g žervé nebo lučiny

lžíce kurkumy

lžíce římského kmínu

lžíce citronové šťávy

10 g chia semínek

10 g lněných semínek

sůl a pepř

lžička drceného chilli (vynechejte, pokud budou strávníci i děti)

Jak na to:

Přípravy pomazánek jsou dost jednoduché. Prostě všechno smíchejte dohromady a nechte v teple do té doby, než semínka nabobtnají a pomazánka bude pěkně tuhá. Pokud by se náhodou stalo, že i tak bude příliš vodnatá, přidejte trochu jemných drcených ovesných vloček, které nasáknou přebytečnou tekutinu. Jinak tuto pomazánku netřeba na chlebíčku nebo jednohubce nijak extra zdobit. Stačí trocha bylinek. Chuť je i tak dost plná a myslím, že by se sýrem, další zeleninou nebo uzeninou působily chlebíky přeplácaně.

P1230833

Dobrou chuť!

BaJu

 

1 thought on “Pomazánka z červené čočky s kurkumou, římským kmínem, chia a lněným semínkem”

  1. Pingback: Jak udělat top 3 party tortilly? Takhle… – S Julinkou v kuchyni

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *